هر آنچه برای طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه به آن نیاز دارید

بهترین ایده‌ها برای طراحی دکوراسیون داروخانه در مشهد (۶مورد)
مهر ۲۱, ۱۳۹۸
7 قانون مهم طراحی دکوراسیون داخلی منزل
طراحی دکوراسیون داخلی منزل با ایده های جدید
آبان ۹, ۱۳۹۸
طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

احتمالا می دانید که هدف اصلی ایجاد داروخانه ها و دراگ استورها ارائه خدمات درمانی و داروهای مورد نیاز بیماران است، اما اگر شما صاحب یک داروخانه در هر جای شهر باشید، با توجه به طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه خود و نکاتی که باید در طراحی آن رعایت کنید، می توانید به سود زیاد مالی برسید. اگر می خواهید بدانید که این نکات و ظوابط چه هستند، بهتر است تا انهتای این مقاله همراه ما باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

احتمالا شما هم داروخانه های زیادی را دیده اید که نزدیک، مطب پزشکان زیادی هستند اما هیچ یک از بیماران به آن ها حتی توجه نمی کنند چرا که در دکوراسیون داخلی این داروخانه ها نکاتی که باید رعایت نشده است و صاحبان آن باید در داروخانه خود را ببندند! اگر شما هم صاحب یک داروخانه هستید و تصمیم گرفته اید که به طراحی داروخانه خود توجه بیشتری داشته باشید، بهتر است این مقاله را با دقت زیادی بخوانید و از نکاتی که در آن وجود دارد، نهایت استفاده را ببرید!

برای افزایش سود مالی از داروخانه چه راه هایی وجود دارد؟

اگر می خواهید به تازگی داروخانه ای را تاسیس کنید، بهتر است راه های افزایش سود مالی از داروخانه را مورد بررسی قرار دهید. ما در این جا دو راه ثابت شده را با شما در میان می گذاریم که با استفاده از آن ها می توانید، سود مالی داروخانه خود را بیشتر کنید.

موقعیت مکانی داروخانه

یکی از راه های افزایش سود مالی در داروخانه ها توجه به موقعیت احداث و ساخت داروخانه است. شما باید سعی کنید که داروخانه خود را در نزدیکی یک بیمارستان یا مطب های پزشکان معتبر ایجاد کنید.

اگر بتوانید داروخانه خود را در نزدیکی محل مراکز درمانی و مطب پزشکان معتبر احداث کنید، مزایا و کاربردهای زیادی بدست آورده اید، از جمله:

۱. دسترسی سریع و آسان مراجعه کنندگان مراکز درمانی برای تهیه و خرید داروی مورد نیاز خود

۲. راحتی پزشک برای تجویز داروهای مورد نیاز خود (به صورت کلی این یک نوع معامله برد برد برای داروخانه و پزشک است)

این دو مورد از مهم ترین مزایای نزدیکی داروخانه و مراکز درمانی است.

طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

نکاتی که در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه باید توجه کنید:

شاید شما نتوانید که محل قرار گیری داروخانه را با توجه به مجوز خود زیاد تغییر دهید، اما شما قادر هستید که طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه خود را طبق اصولی که برای آن تعریف شده است، انجام دهید تا سود آوری شما در این زمینه چند برابر شود.

🔷 برای این که بتوانید رفتار مشتریان، بیماران و مراجعه کنندگان داروخانه خود را تعیین کنید، در اولین قدم باید به طراحی داخلی داروخانه خود توجه داشته باشید چرا که دکورسیون داخلی داروخانه شما تعیین کننده این موضوع است. اگر شما با یک طراح دکوراسیون داخلی حرفه ای صحبت کنید به شما خواهد گفت که طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه از پلان تا حتی چیدمان دارو در قفسه ها از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

🔷 اگر می خواهید که در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه خود به طراح کمک کنید، بهتر است که به او میزان فضای لازم برای هر نوع از داروها با توجه به مریض ها را بگویید. شما می توانید با توجه به این موضوع روند رفت و آمد برخی از بیماران را افزایش یا حتی کاهش دهید و قسمت های شلوغ داروخانه خود را مشخص کنید.

برخی دیگر از نکاتی که در طراحی داخلی داروخانه باید توجه کرد:

🔷 در طراحی دکوراسیون داخلی یک داروخانه معمولا طراحان شرایط بیماران را در اولویت کارهای خود قرار می دهند. این کار به آن ها کمک خواهد کرد که بهترین طراحی ممکن را انجام دهند. به عنوان مثال برخی از طراحان برای ورودی از رمپ یا درهای اتوماتیک استفاده می کنند تا بیماران با توجه به شرایط خود بتوانند به راحتی وارد داروخانه شوند.

🔷 اگر می خواهید که بیماران معلول و دارای مشکل حرکتی به داروخانه شما رفت و آمد داشته باشند، بهتر است که از رمپ های استاندارد در ورودی داروخانه خود استفاده کنید. دوباره تاکید می کنیم که استفاده از رمپ های استاندارد در این زمینه می تواند کمک خوبی به حساب بیاید!

🔷 یکی از نکاتی که تنها در کار های طراحان حرفه ای دکوراسیون داخلی دیده می شود، هم سطح بودن داروخانه و عدم وجود پله در نقاط مختلف آن برای حرکت و جابجایی آسان در داروخانه است. اگر شما به نمونه کارهای طراحان حرفه ای نگاهی بیندازید، متوجه می شوید که در داروخانه هایی که آن ها طراحی کرده اند، هیچ ناهمواری وجود ندارد.

میزان تقسیم بندی فضای لازم در طراحی داخلی داروخانه

دیگر مانند گذشته در داروخانه ها تنها دارو به بیماران داده نمی شود بلکه محصولات دیگری هم مانند لوازم آرایشی و بهداشتی، مکمل های ورزشی و … هم به فروش می رسند. در طراحی دکوراسیون داخلی یک داروخانه به صورت حرفه ای باید میزان فضای لازم برای هر یک از این بخش ها را در نظر بگیرید.

برای این که این تقسیم بندی به خوبی انجام شود، لازم است که از یک مشاور  طراح داخلی حرفه ای کمک بگیرید که با بررسی داده ها و اطلاعات موجود، میزان فضای لازم را به شما گزارش دهد.

همچنین فضاهایی در داروخانه وجود دارد که می توانند بر بازدهی مالی داروخانه بسیار تاثیر گذار باشند، از جمله بخش تحویل نسخه، فضای انتظار بیماران و مراجعه کنندگان، صندوق، تحویل دارو و … از این بخش ها هستند که با دادن فضای کافی به آن ها می توان از سود زیادی در این زمینه بهره برد.

طراحی داخلی داروخانه

قوانین طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

در ادامه می خواهیم که شما را با قوانین طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه آشنا کنیم. این قوانین از مهم ترین قوانین موجود برای طراحی هستند که می توانید آن ها را در این جا مطالعه کنید:

  • بخش تحویل نسخه در هر داروخانه ای باید در دیدرس مراجعه کننده یا بیمار باشد و بتواند به راحتی به آن دسترسی داشته باشد.
  • بخش فروش لوازم آرایشی باید در اختیار مشتریان باشد و وجود محصولات برای تست می تواند در خرید مشتری تاثیر گذار باشد.
  • با در نظر گرفتن یک فضای انتظار خوب می توان تجربه ی خوبی را برای بیماران نگران و خانواده های آنان در نظر گرفت تا آرامش بیشتری داشته باشند.

وجود فضایی برای سرگرم شدن کودکان در یک داروخانه می تواند باعث افزایش حس خوب در مشتری شود.

تماس و مشاوره رایگان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *