دکوراسیون داخلی منزل
همه چیز درباره دکوراسیون داخلی منزل در مشهد
شهریور ۱۷, ۱۳۹۸
طراحی داخلی داروخانه در مشهد چه اهمیتی دارد؟
شهریور ۳۱, ۱۳۹۸
چه نکاتی باید در دکوراسیون داخلی مطب رعایت شود؟

یکی از چالش هایی که معمولا پزشکان با آن برخورد دارند، انتخاب دکوراسیون مطب می باشد. به این دلیل که دکوراسیون داخلی مطب دارای حساسیت بسیار بالایی است وباید تمامی این حساسیت ها رعایت شود. در حقیقت رعایت همین حساسیت و نکات کوچک است که طراحی یک مطب را بهتر می کند. برای دکوراسیون داخلی مطب اولین کاری که باید انجام داد، انتخاب یک تیم حرفه ای و با تجربه در این زمینه است.

چه نکاتی باید در دکوراسیون داخلی مطب رعایت شود؟

امروزه دکتران و پزشکان زیادی در حال خدمت رسانی هستند که نیاز به طراحی تخصصی مطب دارند.همانطور که طراحی محل زندگی شما با محل کارتان بسیار متفاوت است، طراحی مطب پزشک اطفال با دکتر جراح قلب نیز تفاوت دارد! معمولا مطب پزشک اطفال باید فضای شاد و کودکانه ای باشد تا کودک در آن جا احساس راحتی کند و از محیط پزشکی نترسد یا مطب یک پزشک اعصاب و روان باید مناسب شرایط این گونه بیماران باشد تا احساس آرامش کنند.

نکات دکوراسیون داخلی مشهد

یکی دیگر از نکاتی که در طراحی دکوراسیون داخلی مطب مورد اهمیت می باشد، توجه ویژه داشتن به حال بیماران است.بیماران به علت بیماری معمولا روحیه بسیار حساسی دارند و در اکثر مواقع به علت مراجعه به پزشک دارای اضطراب و استرس هستند. دکوراسیون داخلی مطب باید به گونه ای طراحی شود که بیمار در آن از استرسش کم شود و آرامش پیدا کند.فرض کنید پزشک متخصص، دارای مریضانی است که معمولا سن بالایی دارند. طراح دکوراسیون داخلی باید برای این مطب صندلی های راحتی در نظر بگیرد تا بیمار احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

مراحل طراحی دکوراسیون داخلی مطب 

برای طراحی دکوراسیون داخلی یک مطب باید مراحلی طی شود. فرآیند این مراحل و اصولی بودن آن ها بسیار مهم است و باید به آن توجه ویژه ای داشت. در ادامه این مراحل را باهم بررسی می کنیم.

 

مراحل دکوراسیون داخلی در مطب

آشنایی با تخصص پزشک و سلیقه او

اولین مرحله که برای طراحی دکوراسیون داخلی مطب در مشهد و دیگر شهرها مورد توجه قرار می گیرد، حیطه تخصصی پزشک و نوع مراجعه کنندگان اوست. در قدم بعدی از سلیقه  پزشک و علایق او برای مطب خود سوال می شود.

اندازه گیری دقیق و تخصصی

در مرحله دوم پس از بدست آوردن اطلاعاتی در زمینه حیطه تخصصی پزشک و سلیقه او از مکان پزشک اندازه گیری دقیقی می شود و ابعاد را بصورت اصولی باید بدست آورد.

پیشنهاد طرح اولیه

طراحان حرفه ای بر اساس سه موردی که بالاتر به آن ها اشاره شد، یک طرح اولیه در اختیار پزشک قرار می دهند تا پزشک با جزئیات طرح پیشنهادی آشنا شود و نظرات خود را در این زمینه به طراح انتقال دهد. معمولا این کار تا زمانی که پزشک و طراح به یک جمع بندی برسند، ادامه دارد.

آغاز پروژه بصورت عملی

پس از جمع بندی بین طراح و پزشک، طراح موظف است که بصورت دقیق جزئیات فنی را به فرد اجرا کننده انتقال دهد. برای انجام این کار تجربه و مهارت پیمانکار بسیار مهم است تا بتواند ظرافت های طرح، طراح را اجرا کند.

گروه معماری پاکادکور طراح و مجری تخصصی مراکز درمانی و داروخانه ها می باشد شما میتوانید قبل از ثبت سفارش از مشاوره حضوری بهرمند شوید.

اهمیت چیدمان دکوراسیون داخلی مطب

برای این که چیدمان بصورت اصولی و صحیح در مطب یک پزشک انجام شود باید یک لیست از نیازها و خواسته های پزشک بدست آورد. این کار برای چیدمان صحیح دکوراسیون داخلی مطب در مشهد و دیگر شهرها بسیار حیاتی است.

بعضی وقت ها برخی از پزشکان ظاهر مطب خود را سالانه تغییر می دهند، این کار برای این اتفاق می افتد که آرامش بیشتری برای بیماران فراهم شود و محیط دور از تشویش و نگرانی فراهم شده باشد.

اهمیت چیدمان دکوراسیون داخلی مطب

بهترین رنگ برای دکوراسیون مطب

می توان برای دکوراسیون داخلی مطب، از رنگ های متنوعی استفاده کرد اما عمومی ترین رنگی که در این زمینه معمولا از آن استفاده می شود، رنگ سفید است. رنگ سفید علامت و نشانه ای برای پاکی و تمیزی است به همین علت در مطب پزشکان بیشتر از این رنگ استفاده می شود.

اگر بخواهیم بصورت ترکیبی برای طراحی دکوراسیون داخلی مطب رنگ انتخاب کنیم، ترکیب رنگ هایی مانند سفید و آبی کمرنگ، سفید و نارنجی، سفید و زرد، سفید و هر رنگ آرام دیگری مناسب به نظر می رسد. این ترکیبات رنگی محیط مطب را برای آرامش و آسایش بیشتر بیمار آماده می کنند!

سعی کنید در طراحی دکوراسیون داخلی مطب اصلا از رنگ های تیره و فانتری استفاده نکنید چرا که در برخی از بیماران موجب استرس و نگرانی می شود. استفاده از رنگ سفید تنها بسیار بهتر از این رنگ های تیره و فانتزی است.

طراحی فضاهای جانبی مطب

شاید از خودتان بپرسید که فضای جانبی در مطب پزشکان به چه معناست؟ معمولا پس از طراحی کلیت فضای مطب و انتخاب رنگ به این بخش می رسند که باید فضای جانبی مطب را طراحی کنند. فضاهای جانبی یک مطب می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • سالن انتظار
  • سرویس های بهداشتی
  • اتاق بازی کودکان
  • و …

اکسسوری ها در طراحی دکوراسیون 

اکسسوری ها معمولا کالاهای زینتی هستند که بیشتر برای افزایش جذابیت و زیبایی دکوراسیون از آن ها در مطب پزشکان و محیط منزل استفاده می شود. اکسسوری ها در محیط مطب بیشتر نقش مکمل زیبایی و آرامش خواهد داشت. فرض کنید که در محیط مطب یک گلدان با یک گل زیبا و خوش بو، گذاشته شده است. درست است که شاید این گلدان و گل داخل آن در زیبایی مطب تاثیری نداشته باشند اما به طور قطع در محیط آرامش بخش و مثبت مطب کمک زیادی خواهند کرد.

گروه معماری پاکادکور ، با ۲۰ سال تجربه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آماده ارائه خدمات و جدیدترین متد های معماری روز دنیا میباشد شما میتوانید از نمونه کارها دیدن فرمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *