چه نکاتی باید در دکوراسیون داخلی مطب رعایت شود؟
دکوراسیون داخلی مطب و ویژگی های آن
شهریور ۲۱, ۱۳۹۸
طراحی داخلی منزل در مشهد
معرفی محبوب ترین سبک های طراحی داخلی منزل در مشهد (۴ سبک)
مهر ۷, ۱۳۹۸

DCIM100MEDIADJI_0014.JPG

از مهم ترین اقدامات و فعالیت هایی که می‌توان برای جذب مشتریان در یک داروخانه انجام داد، طراحی داخلی داروخانه است. برای طراحی داخلی داروخانه در مشهد یا دیگر شهرها اصول مختلف و ثابت شده ای وجود دارد که باید، همه ی آن‌ها را رعایت کرد. امروز می خواهیم شما را بیشتر با طراحی داخلی داروخانه و نکات مهم آن آشنا کنیم. اگر کنجکاو هستید در این زمینه بیشتر بدانید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

چرا نیاز به طراحی داخلی داروخانه در مشهد داریم؟

اگر شما صاحب یک مغازه هستید و یا یکی از دوستان شما در این زمینه فعال باشد به احتمال زیاد می دانید که ویترین و دکوراسیون از مهم ترین بخش های یک مغازه برای جذب مشتری به حساب می آید.

افراد مختلف هزینه های سنگینی بابت تبلیغات متحمل می شوند اما نمی دانند که با هزینه های کم تر و با زیباتر کردن دکوراسیون مغازه خود می توانند، مشتریان بسیار زیادی برای مغازه خود جذب کنند.

شما نیازی نیست حتما برای مغازه خود از یک طراحی ایده آل و کمال گرا استفاده کنید تا تاثیر آن را بتوانید ببینید، شما با استفاده از نظرات یک طراح می‌ توانید موفقیت های زیادی در این زمینه بدست آورید. بیاید با هم مثالی را بررسی کنیم.

فرض کنیم شما برای طراحی داخلی داروخانه در مشهد یا دیگر شهرها به دنبال یک طرح جذاب هستید! اگر نظر یک طراح داخلی را در این زمینه بپرسید، قبل از دادن طرح پیشنهادی به چند سوال بسیار مهم را از شما می پرسد که باید به آن ها بصورت صحیح پاسخ دهید.

توجه:

بر اساس تحقیقات انجام شده، نیمی از اشتباهات دارویی نتیجه حواس پرتی و یا وقفه در کار داروخانه ها است و این مشکلی است که می تواند با طراحی دکوراسیون مناسب داروخانه این اشتباهات به حداقل برسد.

به عنوان مثال:

  • منطقه داروخانه شما در کجای شهر قرار دارد؟
  • نوع مخاطبان و مریضان داروخانه شما به چه صورت هستند؟
  • آیا داروی خاصی را به فروش می رسانید؟
  • و …

همه ی این سوالات به طراح کمک می‌کند که بر اساس نیازهایی که شما دارید و مشتریانی که می خواهید داشته باشید، یک طرح به شما ارائه دهد. حتی اگر خودتان هم می خواهید طراحی داخلی داروخانه در مشهد یا هر شهر دیگری را ارائه دهید، ابتدا به این سوالات و سوالات مشابه پاسخ دهید. شفافیت به شما کمک می‌ کند که بتوانید طرح بهتری را ارائه دهید.

طراحی داخلی داروخانه در مشهد

نکته: داروخانه دارای سبک های متفاوتی است، به عنوان مثال: داروخانه طب سنتی، داروخانه ای که دارای داروهای آماده شیمیایی است و، بعضی از داروخانه ها هم به صورت تخصصی داروساز هستند. به همین دلیل طراحی عرصه هر کدام از داروخانه ها با توجه به عملکردشان متفاوت است. همچنین طراحی داروخانه مدرن، داروخانه در بیمارستان، داروخانه دامپزشکی، طراحی داروخانه معمولی و … دارای تفاوت های بسیار زیادی است، به همین دلیل طراحی داخلی داروخانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اهمیت طراحی دکوراسیون داروخانه

همانطور که می دانید، داروخانه یکی از مهم ترین مکان های بهداشتی و درمانی است که بیماران نیاز شدیدی به آن دارند. در طراحی داروخانه معمولا یک طراح حرفه ای چند اصل ساده را کاملا رعایت می‌کند که از آن ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • نظافت و پاکیزگی
  • بهداشت و تمیزی
  • آرامش محیط و کاهش استرس بیمار
  • و …

برخی از صاحبان داروخانه ها علاوه بر این موارد خواهان امکانات بیشتری برای مراجعه کنندگان خود هستند. شما می توانید در طراحی داروخانه موارد زیادی را مورد استفاده قرار دهید. به عنوان مثال در داروخانه علاوه بر قفسه های مدرن برای پیدا کردن راحت تر داروها، شما می توانید برای مراجعه کنندگان خود بخشی برای تست سلامت بدن هم قرار دهید تا در مدت زمانی که منتظر هستند از وقت خود استفاده کنند و تجربه خوبی از داروخانه شما در ذهن خود داشته باشند.

چیدمان مناسب در دکوراسیون داخلی داروخانه

طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه باید به صورتی باشد که نحوه چیدمان و قرارگیری محصولات مختلف در داروخانه به صورت جداگانه باشد. به این صورت که محصولات دارویی که فقط با تجویز پزشک قابل فروش هستند، باید در قسمتی قرار بگیرند که به راحتی در دسترس عموم نباشند.

اما محصولات آرایشی و بهداشتی باید کاملاً در دسترس باشند تا مشتریان بتوانند کالای مورد نیاز خود را انتخاب نمایند. همچنین تمامی کالاها باید به صورت کاملاً منظم در قفسه­‌های مختلف قرار گیرند تا از هرگونه اشتباه و سردرگمی اجتناب شود.

مدرن بودن دکوراسیون داخلی داروخانه

اگر کمی  پیگیر اخبار تکنولوژی و فناوری باشید، می دانید که پیشرفت های فناوری باعث شده است که حتی در طراحی دکوراسیون های داخلی تغییرات عمده ای ایجاد شود. داروخانه ها که از مهم ترین مراکز پزشکی و درمانی هر شهری به حساب می آیند از این موضوع مستثنا نیستند و ما شاهد تغییرات عمده ای در شیوه و نحوه طراحی دکوراسیون داخلی آن ها بوده ایم.

طراحی داخلی داروخانه در مشهد که یک شهر زیارتی و پرجمعیت به حساب می آید از اهمیت دو چندانی نسبت به سایر شهرها برخوردار است که باید به آن‌ها توجه کنیم. در طراحی داخلی داروخانه در مشهد در گذشته از بهداشت و پاکیزگی بالایی برخوردار نبود و زیاد در مورد آن بحثی صورت نمی گرفت. امروزه با توجه به نظارت های سخت گیرانه وزارت بهداشت در این زمینه ما شاهد داروخانه هایی هستیم که اولویت آن‌ها در طراحی نظافت و پاکیزگی بوده است.

مدرن بودن طراحی داخلی داروخانه نه تنها باعث افزایش نظافت و پاکیزگی می‌ شود بلکه ما شاهد فعالیت های مستمر تری در این زمینه خواهیم بود.

آیا دکوراسیون داروخانه و دراگ استور باید با هم متفاوت باشد؟

بسیاری از افراد به اشتباه داروخانه و دراگ استور را به یک معنا تصور می کنند!! در حقیقت داروخانه زیر مجموعه دراگ استور محسوب می‌ شود. در داروخانه معمولا داروهای مورد نیاز بیماران فروخته می شود و به آن ها تحویل داده می شود اما در یک دراگ استور علاوه بر داروی بیماری ها، محصولات آرایشی، بهداشتی و تناسب اندام هم به فروش می رسد.

به همین علت معمولا برای طراحی دکوراسیون دراگ استور معمولا یک طرح کلی تر را انتخاب می کنند و طرح آن با یک داروخانه دارای تفاوت های جزئی است.

بهداشت در طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه در مشهد

معمولا افراد مختلف که به داروخانه مراجعه می کنند، نیاز به یک دارو برای سلامتی یا زیبایی بیشتر خود دارند. برای چنین مراجعه کنندگانی باید نهایت بهداشت و خدمات فراهم باشد. معمولا طراحان حرفه ای و با تجربه در این زمینه در حال پیدا کردن راه هایی در این زمینه هستند تا بتوانند با دادن ایده های بهتر و مدرن این مشکل را برای بیماران حل کنند.

در طراحی داخلی داروخانه در مشهد یا دیگر شهرها استفاده از رنگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. رنگ بندی صحیح و اصولی در فضای داخلی یک داروخانه می تواند از استرس مراجعه کننده بکاهد و به او آرامش دهد. مراجعه دهندگان داروخانه معمولا همیشه دارای استرس هستند و از مصرف داروهای خود واهمه دارند.

معمولا تنها رنگی که در داروخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد و نمادی برای پاکی و نظافت است، رنگ سفید است. رنگ سفید نه تنها بر روی دیوار داروخانه، بلکه حتی بر روی قفسه ها هم استفاده می شود. رنگ سفید معمولا آرامش خاصی را برای بیمار فراهم می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به دکوراسیون داخلی مطب در مشهد مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *