سبک شناسی در دکوراسیون داخلی منزل
سبک شناسی در دکوراسیون داخلی منزل (قسمت اول)
نوامبر 10, 2019
دکوراسیون داخلی منزل
سبک شناسی در دکوراسیون داخلی منزل (قسمت دوم)
نوامبر 30, 2019
رازها و قوانین دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل دارای قانون ها و رازهایی است که باید به آن توجه کافی داشته باشیم. برای طراحی داخلی و داشتن یک زندگی سرشار از آرامش بهتر است که از خانه خود شروع کنید. وظیفه یک مشاور و طراح دکوراسیون داخلی منزل دقیقا همین است که از قانون ها و راز های این کار برای بهبود فضای خانه و منزل شما استفاده کند.

نکته ای که در مورد دکوراسیون داخلی هر خانه وجود دارد این است که هر فرد هنگامی که وارد خانه یا دفتری می شود، اولین چیزی که توجه او را جلب خواهد کرد، چیدمان و لوازم دکوراسیون داخلی است. این وسایل و دکوراسیون می توانند شامل چیزهای زیادی از جمله میز چوبی اشرافی، فرش دست باف، میز ناهارخوری استیل و یا … باشند! اگر شما با استفاده از راز ها و قانون های این کار دست به چیدمان لوازم دکوراسیون داخلی منزل زده باشید، می توانید مجذوب زیبایی خانه تان شوید.

طراح دکوراسیون داخلی منزل کیست؟

این روزهایی که هر کاری با توجه به علم فراوانی که دارد به دسته ها و بخش های مختلف تقسیم می شود، طراحی دکوراسیون داخلی منزل هم به عنوان یک شغل مستقل محسبوب می شود. اگر شما یک خانه دارید و می خواهید که بی نهایت جذاب و زیبا باشد، بهتر است که از یک طراح دکوراسیون داخلی منزل در این زمینه کمک بگیرید.

یک طراح دکوراسیون منزل شخصی است که دارای یک ذهن کاملا باز و سرشار از خلاقیت و ایده می باشد. این شخص دارای ایده های فراوان و سرشاری برای مدیریت کارهای مختلف است. به شما توصیه می کنیم که اگر زیبایی منزلتان برایتان به حد زیادی مهم است از یک طراح کمک بگیرید تا به طرح ایده آل خود برسید.

طراح دکوراسیون داخلی منزل با طراح داخلی چه تفاوت هایی دارد؟

طراح دکوراسیون داخلی منزل با طراح داخلی چه تفاوت هایی دارد؟

متاسفانه این موضوع در ایران بیشتر به چشم می خورد که افرا زیادی طراح دکوراسیون داخلی خانه را با طراح داخلی هم معنا می دانند و تصور می کنند که کار هر دوی این افراد یک چیز است. حقیقت این است که این دو شغل دارای تفاوت های بسیار زیادی در کارایی و معنا می باشند.

همانطور که در بالاتر این موضوع را متوجه شدید، طراح دکوراسیون داخلی منزل شخصی است که این مسئولیت را می پذیرید که چیدمان و ترکیب این چیدمان در خانه را می پذیرید. این کار می تواند شامل چیزهای مختلفی از جمله موارد زیر باشد:

  • انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای خانه
  • انتخاب رنگ اتاق ها و پذیرایی متناسب با لوازم منزل
  • انتخاب نوع مبل و رنگ آن
  • انتخاب لوستر ها و نوع آن
  • انتخاب طرح و رنگ فرش
  • و …

این کار با استفاده از یک دانش کافی در زمینه سلیقه و علایق مشتری انجام می شود. البته موارد دیگری از جمله بودجه نیز در این زمینه راهگشا خواهند بود.

نکته ای که باید توجه کنید، این است که طراح داخلی کیست و چه کار متفاوتی با طراح دکوراسیون داخلی منزل انجام می دهد؟ طراح داخلی اگر بخواهیم بصورت خلاصه تعریف کنیم، شخصی است که می تواند شکل و فرم داخلی ساختمان و خانه شما را طراحی، پیاده سازی و نهایی کند. بیشتر کارهای یک طراح داخلی بر مبنای علوم و اصول معماری است.

اگر خانه ای در حال ساخت دارید، می توانید با استفاده از یک طراح داخلی حرفه ای و ماهر خانه خود را آنطور که می خواهید، بسازید.

این نکته را فراموش نکنید!

این نکته می تواند به شما کمک شایسته ای بکند که بدانید، هیچ وقت یک طراح دکوراسیون داخلی منزل قادر به انجام کار یک طراح داخلی نیست. لازمه و شرط برای تبدیل شدن به یک طراح دکوراسیون داخلی منزل تنها یک ذهن خلاق و باز است و نیاز به داشتن یک مدرک دانشگاهی خاص نیست که در زمینه طراح داخلی موضوع کاملا متفاوت است!

رازها و قوانین طراحی دکوراسیون داخلی منزل 

رازها و قانون های طراحی دکوراسیون داخلی منزل

تا اینجای مقاله با مواردی آشنا شدید که به شما در زمینه پیدا کردن و شناخت یک طراح دکوراسیون داخلی خانه کمک خواهد کرد. در ادامه می خواهیم با شما رازها و قانون هایی در این زمینه را به اشتراک بگذاریم که اطلاعات شما در زمینه طراحی دکوراسیون را به حد زیادی افزایش خواهد داد.

شخصیت شناسی و تصویر سازی

یکی از قوانین دکوراسیون داخلی منزل شخصیت شناسی و تصویرسازی است که باید بدانید اولین لازمه آن برای طراح دکوراسیون، یک ذهن خلاق و باز است. این ذهن باید بتواند لوازم دکوراسیون داخلی منزل را آنطور که می خواهد با رنگ های مختلف و تصویر های مختلف تصویر سازی کند و آن را بسازد! این موضوع برای کسی که ذهن خلاقی دارد اصلا سخت و دشوار نیست و به راحتی قابل انجام است.

در زمینه تصویر سازی شخص طراح یا دکوراتور باید بتواند که سلایق و علایق مشتری خود را کاملا در نظر بگیرد. لازمه این نکته داشتن یک تست شخصیت شناسی است. این تست از مشتری به طراح کمک می کند که با دید بازتری به طراحی بپردازد و کار طراحی را انجام دهد.

اگر می خواهید، خودتان یک طرح پیشنهادی برای طراح داشته باشید و یا اصلا خودتان این کار را انجام دهید به گوگل مراجعه کنید و عکس های دلخواه خود را پیدا کنید.

نقطه تمرکز ایجاد کنید

اگر خودتان دوست دارید که طراحی دکوراسیون داخلی منزل انجام دهید قوانین دکوراسیون منزل را باید بدانید که ایجاد یک نقطه تمرکز شاید حیاتی ترین کاری است که در این زمینه می توانید انجام دهید. نقطه تمرکز اولین قدمی است که یک طراح دکوراسیون داخلی بر می دارد تا کار طراحی را انجام دهد.

برای این که بهتر متوجه این موضوع شوید که طراح دکوراسیون داخلی منزل کیست، بهتر است به این مثال توجه کنید. برای یک خانه، طراح دکوراسیون ممکن است تصمیم بگیرد که یک دیوار که وسایل مختلفی بر اساس آن چیده شده اند، نقطه تمرکز و نقطه مورد توجه خانه باشد.

بهتر است که نقطه تمرکزی که برای خانه خود انتخاب می کنید، از همان ورودی قابل شناسایی و انتخاب باشد. به صورتی که اگر فردی وارد خانه شما شد از همان ابتدا جذب زیبایی خانه شما بشود.

برخی اوقات ممکن است که شما نیاز به منبعی برای سوال و مشاوره داشته باشید، در این صورت از بخش تماس با تیم اجرایی پاکادکور می توانید این کار را انجام دهید.

تماس با ما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *