محبوب ترین سبک های دکوراسیون داخلی منزل در مشهد (۲۰۲۰)

طراحی داخلی داروخانه در مشهد چه اهمیتی دارد؟
شهریور ۳۱, ۱۳۹۸
وسایلی برای تجهیز سالن همایش و کنفرانس و پروژکتور نیاز است؟
مهر ۱۴, ۱۳۹۸

همه افرادی که در خانه خودشان مشغول زندگی هستند، ترجیح می دهند در یک خانه ایده آل و زیبا زندگی کنند که طراحی داخلی بی نظیر و چشم نوازی داشته باشند! قطعا شما هم مانند دیگر افراد جامعه دوست دارید که لوازم منزل شما، مدل مبلمانتان و … به بهترین شکل باشد تا از دیدن آن‌ها لذت ببرید. ما امروز تصمیم گرفتیم که  محبوب ترین سبک های دکوراسیون داخلی منزل در مشهد را مورد بررسی قرار دهیم تا شما بتوانید، طرح دلخواه خود را در این زمینه انتخاب کنید.

قبل از این که به محبوب ترین سبک های طراحی داخلی منزل در مشهد بپردازیم، یادآوری این نکته ضروری به نظر می رسد که سبک های دکوراسیون داخلی منزل معمولا تفاوت های آنچنانی ندارند و تعداد شباهت های آن ها نسبت به تفاوت های آن ها شبیه تر است. شما بعد از این که با طرح های محبوب دکوراسیون داخلی منزل آشنا شدید، می توانید به راحتی و سریع طرح دلخواه خود را برای منزل خود انتخاب کنید.

طراحی داخلی منزل در مشهد

در این مطلب سبک های طراحی داخلی منزل را برای شما معرفی کردیم مواردی که شاید برای بسیاری از افراد مهم باشد. با ما همراه باشید تا محبوب ترین دکوراسیون داخلی منزل در مشهد را با تیم اجرایی پاکادکور بشناسید.

سبک طراحی داخلی منزل بوهو

سبک طراحی داخلی دکوراسیون منزل بوهو یا بوهمین از سبک هایی است که از زندگی عشایران و کولی ها در آن استفاده شده است و پر از ترکیب رنگ های مختلف است که تزیینات و زیبایی های زیادی دارد. در این طرح سه رنگ بیشتر از بقیه رنگ ها به چشم می خورد که عبارت است از قهوه ای، قرمز و طلایی که ترکیب آن هم در این طرح زیاد استفاده می شود.

برخی از افراد سعی می کنند که برای این طرح قانون و قاعده خاصی تعریف کنند اما موفق نمی شوند چرا که اساسا این طرح از هیچ قانون خاصی پیروی نمی کند. در این طرح باید تعداد زیادی بالش و کولسن بر روی مبل و کاناپه خود داشته باشید. این طرح یک طرح راحت جذاب است که در عین داشتن یک ظاهر شلوغ، راحتی زیادی دارد. در ادامه می توانید یک طرح بوهو را ببینید:

طراحی داخلی منزل در مشهد به سبک بوهو

طراحی داخلی منزل در مشهد به سبک بوهو

این طرح به دلیل آسانی مدیریت و تمیز کردن آن مورد علاقه بانوان است و کودکان هم به خاطر ترکیب رنگ های زیاد آن از آن لذت می برند. این طرح از محبوب ترین سبک های دکوراسیون داخلی منزل در مشهد به حساب می آید که افراد زیادی در خانه های خود از آن استفاده می کنند!

رنگ در دکوراسیون بوهو

با رنگ‌هایی که بیشتر دوست دارید و به آنها علاقمندید تا حال و هوای فضایتان با آن تغییر کند، شروع کنید؛ درواقع چون این سبک بیشتر با زندگی به همراه طبیعت شناخته می‌شود، رنگ‌های بسیار گسترده و متنوعی خواهد داشت، پس هر رنگی که دوست دارید را به خانه یا فضایتان بیاورید، البته بهتر است یک رنگ را به‌عنوان مرجع در نظر بگیرید و بقیه را با آن چیدمان کنید. در این صورت، احتمال سردرگمی در انتخاب رنگ‌ها کاهش می‌یابد.

رنگ در دکوراسیون بوهو

رنگ در دکوراسیون بوهو

نورپردازی و اکسسوری ها دردکوراسیون بوهو 

برای رسیدن به چنین فضای دل پذیری لازم نیست دیوار کوب‌های نورانی داشته باشید، احتیاجی نیست از سقف لوستر یا لامپ آویزان کنید، کافیست کمی نورها را در اتاق پخش کنید، روی زمین یا میز شمع روشن کنید و رومانتیک بودن را در اتاق رنگ آمیزی کنید.

نورپردازی در دکوراسیون بوهو

نورپردازی دردکوراسیون بوهو

 
در سبک «بوهو» از اکسسوری های موردعلاقه فرد که هویت بخش فضا هستند استفاده می شود و چندان به مد روز توجه نمی گردد. انواع جعبه های قدیمی، ظروف چینی ناهمسان، یادگارهایی از مسافرت ها و زمان های قدیم تر مانند دوران کودکی یا تحصیل، اشیای تزئینی یا کاربردی از دیگر کشورها و درواقع آثار هنری دست ساز است که این سبک را متمایز می کند و اصالت خاصی به فضا می بخشد.
اکسسوری در سبک بوهر

اکسسوری ها دردکوراسیون بوهو

مبلمان در دکوراسیون بوهو

مبلمانی با طراحی خاص و با پارچه های متفاوت و البته راحت، اصل مهم دیگر در سبک بوهو است. اگر از مبلمان فانتزی استفاده می کنید به راحتیِ آن نیز توجه کنید. آنچه باید به یاد داشته باشید این است که مبلمان رسمی و یا سبک استیل را فراموش کنید.

فرش ها و کف اندازهای پرنقش ونگار و به خصوص انواع دست بافت های بومی و محلی مانند گلیم، جاجیم و گبه و حضور گیاهان اغلب به اندازه زیاد و یا در اندازه بزرگ و کاشی ها و کاغذدیواری های سراسر نقش، جزئیات دیگر این سبک هستند. پشتی ها و بالش های بزرگ و همین طور آثار هنری در ابعاد بزرگ که روی زمین قرار می گیرند را هم می توان به این سبک اضافه کرد. 

مبلمان در سبک بوهو

مبلمان در دکوراسیون بوهو

سبک طراحی داخلی منزل کلاسیک

یکی از طرح هایی که زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، طرح کلاسیک است. این طرح برای قشر مرفه جامعه معمولا از جذابیت های خاصی برخوردار است و سبک محبوب طراحی داخلی منزل در بخش های مرفه مشهد به حساب می آید.

این طرح معمولا جلوه کننده زیبایی های قرن ۱۷ تا ۱۹ میلادی خانه اشرافان و پادشاهان است. اگر می خواهید با این سبک از طرح آشنا شوید بهتر است با دقت به طرح زیر نگاه کنید:

طراحی داخلی منزل در مشهد به سبک کلاسیک

طراحی داخلی منزل در مشهد به سبک کلاسیک

 

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، این سبک معمولا حالت شاهانه دارد. اگر بخواهیم این طرح را از دو حالت گفته شده یعنی نگهداری و تمیزی و سازگاری با کودک بررسی کنیم باید بگوییم که با توجه به طرح های حاشیه دار و منحنی دار این طرح ما نیاز به تمیزی منظم دکوراسیون داخلی این طرح داریم. همچنین برای کودکان به علت وجود حس شاهانه بودن این طرح، اعتماد به نفس زیادی را در آن ها بوجود می آورد اما با توجه به جزئیاتی که در این طرح وجود دارد، نگهداری آن با توجه به کودکان بازیگوش کمی سخت و دشوار به نظر می رسد.

رنگ در سبک طراحی داخلی کلاسیک

این سبک شامل رنگ های بژ، کرم، خاکستری، طلایی، هلویی، نقره ای، زیتونی و قرمز می باشد. سبک کلاسیک با هیجان های اضافی، شارپ بودن و تضاد بیش از حد در فضا منافات دارد. همچنین می توان از انواع مختلفی از رنگ های تنالیته زرد، آبی ها، سبزها، قهوه ای نرم تر و ملایم تر، رنگ های مات مانند خاکستری، قرمز مایل به صورتی  استفاده کرد. تمامی رنگ ها باید آرام و گرم باشند و نیزفضای آرامش بخش را برای محیط آماده کند.

رنگ در سبک طراحی داخلی کلاسیک

رنگ در سبک کلاسیک

دیوار در سبک طراحی داخلی کلاسیک

در این سبک اغلب از پارچه های دیواری، پانل های دیواری چوبی، کاغذ دیواری با کیفیت بالا با الگوی کلاسیک استفاده می شود. به طور کلی، استفاده از تعداد محدودی از رنگ ها و مواد و متریال در این سبک بسیار اهمیت دارد. کاغذ دیواری باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

دیوار در سبک طراحی داخلی کلاسیک

دیوار در سبک کلاسیک

مبلمان در سبک طراحی داخلی کلاسیک

خطوط ساده و متقارن معیار اصلی برای انتخاب مبلمان در سبک کلاسیک هستند. البته گزینه ایده آل این است که مبلمان آنتیک باشد، اما این دسته از مبلمان، بسیار در دسترس عموم قرار ندارد، بنابراین می توانید فضای داخلی خود را با مبلمان مدرن و شیک امروزی که در سبک و ظاهر کلاسیک طراحی و ساخته شده اند، دکور کنید. تمام مبلمان باید ظریف، ساده و با دقت انتخاب شود. سبک کلاسیک از شلوغ کاری و ازدحام و شتاب زدگی دوری می کند.

مبلمان ساخته شده از چوب و روکش، با رویه شیشه ای و اشکال و فرم های انحنادار جز دکوراسیون واقعی فضای کلاسیک محسوب می شود.مبلمان با رنگ طلایی نمونه ای از سبک کلاسیک است.

مبلمان در سبک طراحی داخلی کلاسیک

مبلمان در سبک کلاسیک

آشپزخانه در سبک طراحی داخلی کلاسیک

در آشپزخانه مهمترین بخش آن، کابینت می باشد، به طوری که انگار شناسنامه سبک دکوراسیون آشپزخانه را همین کابینت ها تعیین می کنند. برای آشپزخانه دکوراسیون کلاسیک باید از کابینت هایی با جنس چوب همراه با طرح های کنده کاری شده کلاسیک قدیمی استفاده کرد. رنگ های استخوانی و قهوه ای سوخته بهترین رنگهایی است که می توان برای کابینت ها در آشپزخانه کلاسیک استفاده کرد.

آشپزخانه در سبک طراحی داخلی کلاسیک

آشپزخانه در سبک کلاسیک

دکوراسیون داخلی منزل مدرن

یکی دیگر از محبوب ترین سبک های طراحی داخلی منزل در مشهد، سبک مدرن است که جوانان معمولا آن را می پسندند و برای خانه خود از آن استفاده می کنند. این طرح در همین دهه های اخیر به شدت رواج پیدا کرده است و در بین خانواده های جوان مشهدی هم محبوبیت پیدا کرده است. این طرح سبک زیبا، شیک و ساده ای دارد که معمولا از یک نوع رنگ در آن ها استفاده می شود. مانند دو طرح دیگر، این طرح را هم با عکس به شما معرفی می کنیم:

دکوراسیون داخلی منزل مدرن

طراحی داخلی منزل در مشهد به سبک مدرن

از ویژگی های مثبت و جذاب این طرح این است که به راحتی قابل تمیز کردن است و به آسانی می شود آن را مدیریت کرد. برای نگهداری از این طراحی داخلی از نطافتچی استفاده کنید. خودتان هم می توانید آن را تمیز نگهدارید.

این طرح برای کودکان ممکن است کمی خسته کننده به نظر برسد. با توجه به تصویری که در بالا مشاهده می کنید، این طرح معمولا تنها از یک رنگ خاص و وسایل ساده استفاده می کند.

پذیرایی با دکوراسیون مدرن

سالن پذیرایی مهمترین فضای در خانه است که منعکس کننده سبک زندگی ، سلیقه و روحیات افراد خانه می باشد. برای مبلمان اتاق پذیرایی در دکوراسیون مدرن می‌توان از مبل ، کاناپه مدرن و یک میز در جلوی آن‌ها، میز غذاخوری، دیوارهایی با رنگ خنثی، تلویزیون و وسایل دکوری دیگر استفاده کرد. برای داشتن اتاق پذیرایی به سبک مدرن، بهتر است از مبل راحتی خریداری کنید؛ چرا که مبلمان کلاسیک و رسمی برای این سبک مناسب نیستند. و همچنین می توانید از چند شمع با رنگ‌های روشن در این سبک استفاده کنید.

پذیرایی با دکوراسیون داخلی مدرن در دکوراسیون داخلی منزل

پذیرایی با دکوراسیون داخلی مدرن

نورپردازی در دکوراسیون مدرن

در این بخش طراحانی که سبک مدرن کار می‌کنند علاقه زیادی به بهره گیری از نورهای غیر مستقیم و مخفی دارند. به طوری که هر گاه به یک دکور مدرن نگاه کنید، هیچ تابنده مستقیمی به چشم نمی‌خورد و نورهای سفید و روشن در آن به وضوح مشخص هستند. در دکوراسیون مدرن لوسترها در چنین فضا هایی کمتر به کار گرفته می‌شوند، مگر در موارد خاص.

نور پردازی در دکوراسیون مدرن

نورپردازی در دکوراسیون مدرن

طراحی مینیمالیست

سبک ساده‌زیستی یا مینیمال همانطور که از اسمش پیداست بر وجود کمترین وسایل در دکوراسیون تمرکز دارد. این چیدمان نوعی از دکوراسیون مدرن است که به سادگی توجه بیشتری دارد. هیچ‌یک از وسایل موجود در این چیدمان بیش از حد پرزرق‌وبرق و هیجان‌آور نیست. در مینیمالیست یا سبک ساده زیستی از رنگ‌های تند، وسایل زینتی متعدد، قرارگیری وسایل بسیار زیاد کنار هم و… دوری شده و با کمترین و ساده‌ترین وسایل خانه دکور خواهد شد.

طراحی مینیمالیست

طراحی مینیمالیست

آشپزخانه با طراحی مینیمال

 امروزه اکثر افراد، آشپزخانه های خود را به سبک مینیمال درآورده اند. قرار ندادن عناصر غیرضروری در میان کابینت ها و کشوها، استفاده از فناوری های مدرن در آشپزخانه، استفاده از رنگ های ساده و یکدست در آشپزخانه و … از نکاتی است که باعث شده رد پای سبک مینیمال در تمامی آشپزخانه های امروزی دیده شود.

آشپزخانه با طراحی مینیمال

آشپزخانه با طراحی مینیمال

مبلمان با طراحی مینیمال

مرحله بعدی انتخاب و چیدمان مبلمان است. این سبک کیفیت را در الویت قرار می دهد یعنی در چیدمان خود فقط عناصر ضروری و با کیفیت را قرار دهید چه بهتر که این عناصر چندمنظوره باشند. مبلمان در این سبک باید به صورت متعادل در فضا چیدمان شوند. اگر چند تکه مبلمان دارید که فرسوده شده اند در کنارشان از مبلمان جدید نیز استفاده کنید تا چندان جلب توجه نکنند.در این سبک می توانید برای چند تکه از دکوراسیون و مبلمان خود از اجزای ساده با رنگ های مات و ملایم استفاده نمایید.

مبلمان با طراحی مینیمال

مبلمان با طراحی مینیمال

نورپردازی با طراحی مینیمال

نورپردازی در این سبک باید به صورت ملایم و خنثی باشد یعنی با  رنگ سفید و رنگ های ملایم انجام شود. تا از نظر نور و روشنایی هم با محیط پیرامون خود هم سو شود. در ضمن نور طبیعی نیز در این فضاها بسیار کاربردی است تا فضایی ساده، دلنشین و تمیز را برای افراد خانه فراهم کند.

نورپردازی با طراحی مینیمال در دکوراسیون داخلی منزل در مشهد

نورپردازی با طراحی مینیمال

کف پوش در سبک طراحی مینیمال

در دکوراسیون داخلی منزل در مشهد استفاده از دو متریال بتن و چوب انتخاب مناسبی برای پوشش زمین در سبک مینیمال است. در این سبک ، فرش با رنگ آمیزی خنثی باعث می شود که کف زمین سرد و بی روح به نظر نرسد. استفاده از یک کنف هندی بر روی زمین با پوشش بتن طرفدارهای زیادی در این سبک دارد. 

کف پوش در سبک طراحی مینیمال در دکوراسیون داخلی منزل در مشهد

کف پوش در سبک مینیمال

دکوراسیون داخلی منزل در مشهد نوع صنعتی

از سبک های دکوراسیون داخلی منزل در مشهدی که به تازگی محبوب شده است، می توان به سبک دکوراسیون داخلی منزل صنعتی اشاره کرد. این سبک همانطور که احتمالا از نامش می توانید، متوجه شوید برگرفته از دوره انقلاب صنعتی است.

این سبک یک تفاوت اصلی با دیگر سبک هایی که در این مقاله به عنوان سبک های محبوب دکوراسیون داخلی منزل در مشهد، معرفی شده اند دارد. تفاوت اصلی این سبک عدم تلاش برای مخفی کردن متریال و بخش های مختلف است. معمولا وسایل منزلی که در این نوع طرح استفاده می شود دارای زاویه های مشخص و تیزی هستند.

مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل در نوع صنعتی

طراحی داخلی منزل به سبک صنعتی

یکی از مواردی که برخی افراد را از انتخاب این طرح منصرف می کند، نگهداری سخت آن است چرا که برخی از لوازم منزل بکار رفته در این نیاز به تمیز کاری حرفه ای دارند و یا حداقل باید از نوع خاصی از مواد شوینده برای تمیزی آن استفاده کرد. استفاده از فلز در تمامی لوازم منزل این نوع از سبک طراحی داخلی کاملا به چشم می خورد.

این سبک با توجه به استفاده از زاویه های خاص در لوازم منزل و اجسام فلزی زیاد خیلی کودک پسندانه نیست و معمولا برای افرادی که کودک دارند، این نوع از طراحی داخلی منزل توصیه نمی شود!

رنگ در دکوراسیون داخلی منزل در نوع صنعتی

در این نوع سبک استفاده از رنگ های روشن هیچ کاربردی ندارد اما رنگ های طبیعی و خنثی در این سبک بسیار پرکاربرد هستند. در سبک صنعتی رنگ غالبی که برای از بین بردن فضای سرد و خشک به کار میرود، رنگ های قهوه ای و خرمایی است. در این نوع سبک می توان مصالحی مانند چوب، فلز ، آجر و  رنگ های طبیعی  وارد فضای داخلی کرد و به آن جلوه ای صنعتی بخشید. البته رنگ خاکستری در کنار رنگ سفید، نیز یک ترکیب فوق العاده در دکوراسیون صنعتی محسوب می شود که می توانید از این ترکیب نیز استفاده کنید.

رنگ در دکوراسیون داخلی منزل در نوع صنعتی

رنگ در دکوراسیون داخلی در نوع صنعتی

مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل در نوع صنعتی

در این سبک می توانید از لوازم و دکوریجات قدیمی برای بخشی از چیدمان مبلمان و دکور خود استفاده کنید و اگر این موارد را نمیتوانید تهیه کنید و یا دسترسی به آن ندارید می توانید از وسایلی که شکل و ظاهرشان از اثاثیه کارخانجات و آزمایشگاه های قدیمی الهام گرفته شده است، استفاده کنید.

مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل در نوع صنعتی

مبلمان در دکوراسیون داخلی در نوع صنعتی

نورپردازی در دکوراسیون داخلی منزل در نوع صنعتی

یکی از مواردی که در سبک دکوراسیون صنعتی باید در نظر گرفت نورپردازی و روشنایی آن می باشد که اغلب در این سبک از آباژورهای پایه بلند و آویزهای روشنایی ساده با جنس فلزی برای دکوراسیون منزل خود استفاده می کنند.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی منزل در نوع صنعتی

نورپردازی در دکوراسیون داخلی منزل در نوع صنعتی

در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که اگر می خواهید که یک خانه زیبا با دکوراسیون عالی داشته باشید، حتما با یک متخصص طراح داخلی در این زمینه مشورت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برند های لوازم دکوراسیون می توانید به این لینک مراجعه کنید.

تماس و مشاوره رایگان

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *