رازها و قوانین دکوراسیون داخلی منزل
رازها و قوانین دکوراسیون داخلی منزل
نوامبر 27, 2019
دکوراسیون داخلی منزل مدرن
دکوراسیون داخلی منزل مدرن
دسامبر 15, 2019
دکوراسیون داخلی منزل

این روزها بر اساس تحقیقات مختلفی که در زمینه های گوناگون انجام شده است، ثابت شده است که طراحی دکوراسیون داخلی منزل چه میزان در آرامش و احساس خوشبختی یک فرد می تواند، تاثیرگذار باشد. به همین دلیل ما این روزها با سبک شناسی در دکوراسیون داخلی و مدل های بسیار متنوعی در زمینه طراحی دکوراسیون روبرو هستیم. شما با استفاده از این طرح ها می توانید یک خانه زیبا و رویایی داشته باشید.

برخی از افراد تصور می کنند که طراحی داخلی یک خانه رویایی نیاز به وسایل گران قیمت دارد. البته درست است که این موضوع یک راه برای انجام این کار است اما استفاده از وسایل گران قیمت بهترین روش نیست. بلکه با روش های بسیار کم هزینه تری مانند استفاده از سبک های دکوراسیون داخلی منزل هم می توان به هدف رسید.

سبک های دکوراسیون داخلی منزل

سبک شناسی در دکوراسیون داخلی می تواند، حس و حال متفاوتی را برای افراد مختلف ایجاد کند. به همین دلیل ممکن است که یک طرح مورد علاقه تمامی افراد یک خانه نباشند و ما شاهد این موضوع هستیم که سبک های دکوراسیون داخلی منزل دارای تفاوت هایی با هم هستند. این مقاله به شما کمک می کند که سبک های مورد علاقه خود را پیدا کنید. بعد از شناسایی طرح مورد علاقه می توانید با استخدام یک طراح دکوراسیون داخلی، طرح را پیاده سازی کنید.

سبک دکوراسیون داخلی منزل مدرن

سبک دکوراسیون داخلی منزل مدرن

یکی از سبک ها در دکوراسیون داخلی منزل سبک مدرن است. این طرح یکی از طرح هایی جدید است که در اوایل قرن ۲۰ ام بوجود آمد و مورد استقبال فراوانی قرار گرفت. این طرح یک تفاوت عمده و اساسی با طرح های پیش از خود دارد و آن این است که به جزئیات نمی پردازد و از وسایل تجملی دوری می کند. ویژگی اصلی سبک دکوراسین داخلی مدرن در نظر گرفتن کاربردهایی است که لوازم منزل شما دارند.

بسیاری از افراد دوست دارند که در خانه ای زندگی کنند که به شدت منظم، مرتب و نسبتا تجملی باشد. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید و این علایق را دارید به شما توصیه می کنم که از این سبک دکوراسیون داخلی استفاده کنید. از دیگر مواردی که به نظرم لازم است در مورد این سبک بدانید و دانستن آن برای شما کاربرد دارد این است که استفاده از خطوط صاف و مستقیم، استفاده از مصالح و مواد طبیعی در این سبک رواج دارند.

سبک دکوراسیون داخلی اواسط قرن ۲۰

بله درست حدس زدید! این طرح مربوط به اواسط قرن ۲۰ است و به همین نام هم شناخته می شود. جالب است که بدانید این طرح بعد از جنگ جهانی دوم در خانه های اروپایی و آمریکایی رواج پیدا کرد و طرفداران خاص خودش را نیز دارد. نکته قابل توجه در این طرح استفاده از طرح های مدرن امرزی و سنتی در کنار یکدیگر است. در واقع این طرح دکوراسیون داخلی منزل ترکیب دو نوع سبک زندگی در یک طرح واحد است.

از رنگ های غالب و پرطرفدار این طرح می توان به رنگ های خنثی تیره اشاره کرد. در این طرح از رنگ هایی که شادابی و سرزندگی بیشتری دارند، می توان در لوازم دکوراسیون داخلی استفاده کرد.

سبک دکوراسیون داخلی منزل مینیمال

سبک دکوراسیون داخلی منزل مینیمال

یکی از طرح های سبک شناسی در دکوراسیون داخلی منزل که رایج هم است ومربوط به دو دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ میلادی هست، سبک دکوراسیون داخلی مینیمال است. در این طرح جذاب و مدرن از شلوغی برای زیبایی بیشتر استفاده می شود. اگر بخواهیم برخی از ویژگی های این طرح را بصورت خلاصه مورد بررسی قرار دهیم، عبارت اند از:

  • شکل و طراحی خاص اثاثیه مخصوص سبک مینیمال
  • پوشش و دکور ساده خانه
  • فضای مرتب و در عین حال شلوغ
  • فضای نورانی و پرنور خانه
  • و …

جالب است که بدانید در این طرح از زرق و برق و تجمل گرایی دوری می شود.

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

اگر می خواهید در خانه خود سادگی، کارایبی و کاربردی بودن را مشاهده کنید به شما توصیه می کنیم که از این طرح استفاده کنید. تحولی که این سبک در ایجاد سبک های جدید ایجاد کرد، غیر قابل باور بود. اثرات این طرح در دیگر سبک ها بسیار شاهد و مملوس است.

همانطور که احتمالا شما هم متوجه شدید  این طرح برای بار اول در کشورهای زیر مورد استفاده قرار گرفت:

  • دانمارک
  • سوئد
  • فنلاند
  • نروژ
  • ایسلند

در این طرح شما با جزئیات اضافی که برای آن کاربرد پیدا نمی کنید، چیزی مشاهده نمی کنید. در این طرح شما شاهد مواد طببیعی در دکوراسیون داخلی منزل خواهید بود و از تجمل های اضافی در آن اجتناب شده است.

در این طرح ها رنگ هایی که بیشتر مشاهده می کنید، عبارت اند از رنگ سفید و سیاه! البته در طرح هایی هم ممکن است از رنگ های آبی و خاکستری بجای این ترکیب رنگ استفاده شود. اگر به دنبال سبک و طرحی هستید که در آن احساس راحتی زیادی داشته باشید به شما توصیه می کنم که از این طرح استفاده کنید.

سبک دکوراسیون داخلی معاصر

سبک شناسی در دکوراسیون داخلی به سبک معاصر

در این سبک طرح دکوراسیون داخلی خانه از وسایل و ابزارهایی استفاده می شود که در حال حاضر در دنیا رواج دارند. شما می توانید سبک خانه خود را بصورت مدرن و جذاب طراحی کنید. این سبک روز به روز از زمانی که در خانه های زیادی مورد استفاده قرار گرفت، تکامل پیدا کرده است.

اگر یک فرد آماتور که طرح ها و سبک های مختلف را می شناسد به این سبک دکوراسیون داخلی نگاهی بیندازد، متوجه خواهد شد که این سبک شباهت های ظاهری زیادی با سبک مدرن دارد. برای این که ببینید آیا این طرح مناسب شما است یا خیر، بهتر است با یک طراح دکوراسیون داخلی مشورت کنید و نظر او را جویا شوید.

سبک دکوراسیون داخلی منزل صنعتی

یکی دیگر از سبک شناسی در دکوراسیون داخلی منزل که احتمالا با دیگر سبک هایی که می شناسید تفاوت دارد،سبک دکوراسیون داخلی منزل صنعتی است چرا که در این سبک بجای پوشاندن اجزا و مصالح آن را به نمایش عموم می گذرانند تا آن را مشاهده کنند و از آن استفاده کنند. در این طرح نباید به دنبال ظرافت بگردید چرا که تمامی ظرافت های آن از بین رفته است و تجهیزات و مصالح برای زیبایی بیشتر مورد توجه و استفاده قرار می گیرند. برای آشنایی بیشتر با انواع سبک ها می توانید با تیم اجرایی پاکادکور در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *