انواع طراحی دکوراسیون چوبی مطب
آشنایی با طراحی دکوراسیون چوبی مطب
ژانویه 11, 2020
Field goal after eight 3 hits cheap jerseys china
فوریه 18, 2020
سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی

در سبک مینیمال به ساده گرایی و استفاده حداقل از لوازم پرداخته می شود. معماران با بهره گیری از سبک مینیمال فضایی را خلق می کنند که مخاطب از سادگی فضا لذت برده و آرامش ذهنی برای او حاصل شود. جهت اینکه بتوانید دکوراسیون داخلی خانه خود را به سبک مینیمال طراحی کنید باید یک سری تغییرات اساسی در سبک دکوراسیون داخلی خود ایجاد کنید و از هرگونه تزئینات و تجمل گرایی پرهیز کنید. ما در این مطلب سعی بر این کرده ایم که شما را به طور کامل با سبک مینیمال و تغییراتی که باید انجام دهید تا به این سبک دست یابید آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

۱.سبک مینیمال چیست؟

۲.ویژگی های سبک مینیمال

۳.مزیت های سبک مینیمال

۴.چگونه سبک مینیمال را در دکوراسیون داخلی اجرا کنیم؟

۵.سخن پایانی

سبک مینیمال چیست؟

مینیمال واژه‌ای لاتین است که در لغت به معنای حداقل می باشد. مینیمال در معماری و دکوراسیون داخلی به سبکی گفته می شود که به ساده گرایی فضا و استفاده حداقل از لوازم می پردازد، و همچنین بر مواردی که در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می گیرند تمرکز می کند. با توجه به اینکه در این مدل دکوراسیون از تزئینات استفاده نمی شود می توانید با حذف لوازم غیر ضروری در خانه خود دکوراسیون آن را به سبک مینیمال نزدیک کنید.

ویژگی های سبک مینیمال

از معروف ترین سبک های دکوراسیون داخلی سبک مینیمال است. به کارگیری سبک مینیمال در معماری و دکوراسیون داخلی این امکان را به ما می دهد که با بهره گیری از جزئیات زیبایی شناسی به راحتی فضایی دنج، راحت و جذاب را ایجاد کنیم. از جمله ویژگی های دکوراسیون مینیمال عبارت اند از:

  • حذف عناصر غیرضروری
  • سادگی در فرم و عملکرد
  • بازشو های با ابعاد بزرگ
  • طرح رنگی سفید و خاکستری گرافیکی
  • شکل هندسی ساده در چیدمان مبلمان
  • استفاده از لامپ های سقفی نئون یا هالوژن
  • استفاده از مواد فولاد کروم، شیشه، پلاستیک، سرامیک، سنگ مصنوعی و طبیعی، چوب

مزیت های سبک مینیمال

مزیت های سبک مینیمال

مینیمالیسم ها به ساده گرایی شهرت دارند و تحمل وسایل غیرضروری را ندارند، آن ها با بهره گیری از سبک مینیمال فضایی را ایجاد می کنند که مخاطب از سادگی فضا لذت برده و آرامش ذهنی برای او حاصل شود. استفاده از این سبک به افرادی که پس از یک روز پر مشغله در جستجوی فضایی آرام جهت استراحت هستند توصیه می شود. مزیت های این مدل دکوراسیون عبارت اند از:

چیدمان ساده و ایجاد نظم در دکوراسیون داخلی

ترکیبی از سادگی، مدرنیته، زیبایی و کاربردی بودن از خصوصیات سبک مینیمال محسوب می شود. در این سبک چیدمان خانه به گونه ای صورت می گیرد که هیچ فضای پِرت یا بدون استفاده ای ایجاد نمی شود و حس آزادی را به مخاطب القا می کند.

استفاده از اشکال هندسی در سبک مینیمال

معمارانی که از سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی استفاده می کنند سعی بر این دارند که تنها با استفاده از عناصر اصلی اثر خود را ارائه دهند و از موارد پیچیده که ذهن مخاطب را درگیر میکند کناره گیری کنند. در این سبک ظرافت طراحی های زیبا در ابعاد هندسی ساده به نمایش گذاشته می شود و فضای داخلی خانه از اتاق هایی با متراژ زیاد برخوردار می باشد.

بازشو های با ابعاد بزرگ

در این سبک استفاده از نور طبیعی بسیار مهم است و هیچ گاه آن را فدای نور مصنوعی نمی کنند، به همین جهت از بازشوهایی با ابعاد بزرگ و نورگیر در طراحی خانه استفاده میکنند و معمولا پرده ای بر روی آن ها قرار نمی دهند.

رنگ در مینیمال

در طراحی داخلی مینیمال رنگ های تیره, روشن, درخشان و نمایشی کاربرد دارند و طیف های رنگی سفید و خاکستری از رنگ های محبوب مینیمالیست ها است. حتی گلدان هایی که در خانه استفاده می شوند عموماً به رنگ سفید، خاکستری یا مشکی هستند.

چگونه سبک مینیمال را در دکوراسیون داخلی اجرا کنیم؟

برای اینکه بتوانید سبک مینیمال را در دکوراسیون داخلی به کار گیرید نیاز به ایجاد تغییراتی در خانه خود دارید. از جمله تغییرات لازم جهت ایجاد سبک مینیمال عبارت اند از:

ایجاد فضای باز برای سبک مینیمال

جهت ایجاد فضای باز می توانید تعداد دیوارهای داخلی منزل را کاهش دهید و با کمک قفسه، کابینت و پارتیشن بندی فضاها را مجزا کنید. طرح مینیمال علاوه بر مرتب کردن فضای داخلی سعی دارد به سازمان دهی آن بپردازد.

محدود کردن طیف رنگ ها

برای داشتن خانه ای زیبا به سبک مینیمال باید از رنگ های خنثی و طبیعی استفاده کنید تا از فضاهایی راحت و شیک در خانه خود برخوردار شوید. همچنین اگر فضای چند منظوره دارید و می خواهید یک رنگ غالب استفاده کنید باید از همان رنگ در کلیه لوازم به کار ببرید و یا اگر از رنگ خنثی استفاده کرده اید، برای ایجاد یک نقطه کانونی باید شدت رنگ را در یک نقطه افزایش دهید.

ایجاد تعادل و هماهنگی

برای توجه به طراحی مینیمال هماهنگی، تعادل و تناسب در دکوراسیون داخلی اهمیت دارد. لوازم منزل نباید مشابه یک دیگر باشند بلکه باید باهم تناسب داشته باشند، به این معنا که هیچ چیز بیش از حد بزرگ یا کوچک نباشد. همچنین چیدمان در فضای خانه باید به صورت یکسان انجام شود تا از وزن بصری متناسب برخوردار شود.

نورگیری طبیعی

بهره گیری از نور طبیعی خورشید برای روشنایی فضا از دیگر ویژگی های شاخص سبک مینیمال است. طراحان سعی میکنند تا با در نظر گرفتن بازشوهای وسیع و فراوان در جداره ها نور را به درون فضا کشیده تا روشنایی موردنیاز را تامین کنند. در این نوع دکوراسیون برای آن که پرده ها مانع از روشنایی و نفوذ نور به درون نشوند می توان از پرده هایی با جنس حریر و یا کرکره استفاده کرد.

مبلمان

مبل هایی به رنگ خنثی و با ارتفاع کم، با شکل های ساده و خطوط صاف و مستقیم طراحی شده اند را می توان به کار برد. خطوط پیچیده ای که زوایا و انحنای زیادی دارند، مناسب سبک مینیمال نیستند.

در نظر داشته باشید، برای اینکه فضای سرد و بی روحِ رنگ های خنثی در خانه های مینیمال از بین برود، بهتر است کفپوش منزلتان چوبی یا سرامیکی باشد تا بافت آن ها جذابیت و زیبایی به محیط انتقال دهد.

سخن پایانی

سبک های بسیار متنوعی در دکوراسیون داخلی وجود دارد، که سبک مینیمال نیز یکی از آن هاست. از توضیحاتی که داده شد می توان نتیجه گرفت که برای تغییر سبک دکوراسیون داخلی خانه به سبک مینیمال باید اقداماتی در جهت ساده گرایی انجام داد و از هرگونه تزئینات پرهیز کرد. برای داشتن خانه ای زیبا به سبک مینیمال باید از رنگ های خنثی و طبیعی استفاده کنید و در بین لوازم منزل تناسب و هماهنگی ایجاد کنید. جهت اینکه بتوانید به راحتی دکوراسیون داخلی خانه خود را تغییر دهید بهتر است از یک طراح دکوراسیون داخلی کمک بگیرید تا شاهد نتیجه ای متفاوت و خاص در محیط خود باشید. تیم های مجرب پاکادکور این آمادگی را دارد تا با ارائه مشاوره، طراحی و اجرای دکوراسیون تغییراتی شگرف را در محیط اطرافتان برای شما به ارمغان بیاورد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *