آشنایی با طراحی دکوراسیون چوبی مطب

طراحی نمای داخل پارکینگ
نکات مهم درباره طراحی نمای داخل پارکینگ ساختمان‌های مسکونی
ژانویه 8, 2020
سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی
نکاتی درمورد سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی
ژانویه 30, 2020
انواع طراحی دکوراسیون چوبی مطب

نکات لازم برای طراحی دکوراسیون چوبی مطب

طراحی دکوراسیون مطب یکی از مهم‌ترین مباحث در طراحی داخلی مراکز درمانی است. بیمارانی که به مطب مراجعه می‌کنند به دلیل استرس بالا و فشار روحی زیاد نیاز دارند در محیطی قرار بگیرند که در مرحله اول آرام باشد و در مرحله دوم هیچگونه استرسی از محیط به آن‌ها وارد نشود؛ از همین رو طراحی دکوراسیون چوبی مطب مورد تایید تمام طراحان داخلی است. اگر قرار است دکوراسیون داخلی مطب خود را طراحی کنید، می‌توانید قبل از شروع فرآیند طراحی، به مطب‌های دیگر سری بزنید یا از طریق اینترنت طرح‌های اجرا شده را به صورت کامل بررسی کنید و برای مطب خود به یک جمع بندی نهایی برسید تا بتوانید بهترین سبک دکوراسیون را انتخاب کنید. با ما در ادامه همراه باشید تا اطلاعات لازم و کافی در مورد طراحی دکوراسیون چوبی مطب را برایتان بازگو کنیم.

هدف از طراحی دکوراسیون چوبی مطب

هدف اصلی و نهایی طراحی دکوراسیون با چوب، ایجاد فضایی مناسب و بهینه برای افراد مراجعه کننده و افراد شاغل در محیط مطب است. از همین رو نیاز است فضای داخلی مطب از آرامش و انرژی بالایی برخوردار باشد تا علاوه بر ایجاد حس آرامش در افراد مراجعه کننده، عملکرد کادر شاغل در مطب را نیز بالا برود. لازم به توضیح است که علاوه بر در نظر گرفتن جلوه‌های کارکردی محیط باید به جلوه‌های بصری محیط هم توجه ویژه‌ای داشته باشید. طراحی و دیزاین مطب علاوه بر اینکه سخت و بسیار پیچیده است، نیاز به دانش فنی بسیار بالایی دارد. در طراحی داخلی مطب چیدمان وسایل، نورپردازی، رنگ وسایل و دیوار‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. در کنار تمام موارد ذکر شده در بالا، باید بتوانید تصویر درستی از شغل و حرفه‌ خود در ذهن مشتری ایجاد کنید.

اجرای طراحی دکوراسیون چوبی مطب

مدل های مختلف طراحی دکوراسیون چوبی مطب

طراحی دکوراسیون داخلی سالن انتظار

یکی از مهم‌ترین مکان‌هایی که مراجعه کننده بیشتر وقت خود را در آن سپری می‌کند سالن انتظار است از همین رو نیاز است توجه ویژه‌ای به سالن انتظار داشته باشید. سالن انتظار یکی از مهم‌ترین مکان‌های مطب است، چرا که اولین مکانی که مراجعه کننده با آن روبه رو می‌شود سالن انتظار است. استفاده از صندلی و مبلمان مناسب یکی از راهکارها برای دادن حس آرامش به مراجعه کننده است. با استفاده از تابلو و نقاشی‌های دیواری می‌توانید آرامش این سالن را چندین برابر کنید. همچنین برای ایجاد فضای آرام‌تر می‌توانید از آکواریوم و گیاهان زیبا بهره ببرید. در صورتی که امکان پخش موزیک ملایم برای شما مقدور است، از آن می‌توانید برای بالا رفتن کیفیت فضا استفاده کنید.

نکات قابل توجه برای طراحی دکوراسیون چوبی مطب

یکی از مواردی که در طراحی دکوراسیون مطب و سالن انتظار باید به آن توجه ویژه‌ای داشت، استفاده درست و اصولی از رنگ‌ در این فضا‌ها است. عموما به دلیل استرس بالا در مطب‌ها، استفاده از رنگ‌های خنثی و کاهش دهنده استرس مانند سبز و آبی بسیار رایج است. از همین رو نیاز است در طراحی دکوراسیون چوبی مطب موارد زیر را مد نظر بگیرد.

  • از نورپردازی خاص و زیبا استفاده کنید.
  • درصورت وجود پنجره از نور طبیعی استفاده لازم را ببرید.
  • از رنگ‌های کاهش دهنده استرس و ملایم استفاده کنید.
  • در سالن انتظار و اتاق‌ها از گل و گلدان‌های آپارتمان مناسب استفاده کنید.
  • انتخاب صندلی و کاناپه راحتی نقش بسزایی در ایجاد احساس عالی در افراد دارد.
  • اگر قرار است از کاغذ دیواری به جای رنگ استفاده کنید، از طرح‌های خاص و مدرن سود ببرید.
  • توصیه می‌شود از متریال چوب در مطب استفاده کنید.
  • سعی کنید در انتخاب متریال سقف و کفپوش‌ها دقت لازم را داشته باشید.
  • برای زیبا سازی محیط از دیوار کوب‌ها با مناظر زیبا استفاده کنید.
  • قرار دادن آکواریوم در محیط باعث ایجاد حس آرامش در افراد می‌شود.
طراحی دکوراسیون چوبی مطب

نکات لازم برای طراحی دکوراسیون چوبی مطب

شیوه نورپردازی در مطب

اگر در مطب خود از متریال چوب برای زیباسازی محیط استفاده می‌کنید نیاز است که به نور پردازی مطب توجه ویژه‌ای داشته باشید. اصولا نورپردازی اتاق پزشک و اتاق انتظار باید غیر مستقیم و ملایم باشد. استفاده از نور‌های نقطه‌ای برای این کار بسیار مناسب است. استفاده از نورهای نقطه‌ای این امکان را به شما می‌دهد تا فضای مطب شما زیاد پر نور نشود به صورتی که باعث آسیب رسیدن به چشم مراجعه کننده شود. استفاده از نور‌های نقطه‌ای این قابلیت را دارد که مطب شما را به مکانی دنج و آرام تبدیل کند. توجه داشته باشید که اگر قرار است از نور‌های رنگی استفاده شود، حتما رنگ این نور‌ها با دیگر وسایل مطب هماهنگ باشد تا یکپارچگی و هماهنگی محیط بر هم نریزد. مناسب‌ترین روش برای طراحی دکوراسیون مطب، بازدید از مطب‌های دیگران است. هنگام مشاهده مطب دیگران، ایده‌ها و روش‌های جدیدی به ذهن شما می‌رسد.

مراحل طراحی دکوراسیون چوبی مطب

۱- برگزاری جلسه مشاوره و آشنایی با محیط

در اولین قدم نیاز است که طراح با محیط، کار و تخصص شما به طور کامل آشنا شود، همچنین در این مرحله طراح از شما درباره طرح پیشنهادی شما سوالاتی می‌کند، پاسخ‌های شما نشان‌دهنده اولویت و معرفی‌کننده طرح پیشنهادی شما به مجری خواهد بود، پس نیاز است قبل از برگزاری این جلسه از طرح نهایی خود آگاهی کامل داشته باشید.

۲- آشنایی و بررسی دقیق محیط کار

پس از آشنایی اولیه با کار و محیط نیاز است که تیم تخصصی طراحی برای فضا‌سازی اقدام به اندازه‌گیری دقیق مطب کند. در این مرحله تیم طراحی دکوراسیون در رابطه با متریال کار با شما صحبت خواهند کرد و نظارت شما را در رابطه با متریال مورد استفاده جویا خواهند شد.

۳- نمایش طراحی اولیه

پس از اتمام بررسی‌ها، تیم فنی شروع به طراحی طرح اولیه می‌کند. در پایان این مرحله شما می‌توانید یک طرح اولیه را ببینید.

نحوه طراحی دکوراسیون چوبی مطب

مراحل طراحی دکوراسیون چوبی مطب

۴- اجرای طراحی دکوراسیون چوبی مطب

در این مرحله پس از تایید طرح اولیه، تیم اجرایی وارد عمل می‌شوند و مطب را بر اساس طرح تایید شده توسط شما اجرا می‌کند.

جمع بندی

همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد، نمی‌توان از نقش دکوراسیون در مطب چشم پوشی کرد. طراحی دکوراسیون مطب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هر چه فضای طراحی شده برای دکوراسیون مطب گرم و دوستانه‌تر باشد، علاوه بر نشان دادن احترام به مراجعه کننده، تاثیر مثبتی برروی مراجعه کننده خواهد گذاشت. مهم‌ترین نکته در طراحی دکوراسیون مطب استفاده از لوازم با رنگ‌های مناسب است، همچنین برای ایجاد حس سرزندگی می‌توانید از متریال چوبی در طراحی دکوراسیون مطب خود استفاده لازم را ببرید. استفاده از رنگ‌‌های مناسب به همراه چیدمان عالی وسایل، جلوه زیبایی به مطب شما خواهد بخشید. تیم طراحی دکوراسیون پاکادکور می‌توانند در این زمینه به شما مشاوره‌های ارزشمندی را ارائه دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *